Ana Sayfa / Bilgisayar / Silinen Fotoları Geri Getirme | Data Recovery

Silinen Fotoları Geri Getirme | Data Recovery

Merhaba arkadaşlar.

Uzun zamandan sonra bir makale hazırlama fırsatım oldu.Bu konumuz da veri kurtarmayı işleyeceğiz. Nedir bu veri kurtarma ? ve nasıl yapılmalıdır ?

Veri Kurtarma Nedir ?
Veri kurtarma veya Data recovery, cep telefonu, bilgisayar, notebook gibi ikincil depolama cihazlarındaki bilgilerin, herhangi bir nedenle bu bilgilere ulaşılamaması durumunda, bilgilerin yeniden ulaşılabilir hale getirilmesini, bir başka deyişle kaybolmuş bilgilerin geri getirilmesini ifade eder.

Veri kurtarma işlemini nasıl yapmalıyız ?
Veri kurtarma işlemine başlamadan önce tüm ekipmanları ve gerekli bilgiyi edindiğimizden emin olmalıyız. Elimizde ki yığın depolama aygıtının ne olduğu, nasıl bir veri kaybı yaşadığımızı ve nasıl bir programa ihtiyaç duyduğumuzu anlamalıyız.
Bunla ilgili aşağıda ki video ya göz atabilir kısmen de olsa bilgi edinebilirsiniz.
Gerekli programı seçtikten sonra kurtarma yapacağımız aygıtın boyutuna eş değer farklı bir depolama aygıtı seçmeliyiz. Bunu da elde ettikten sonra seçtiğimiz programı kurup işlemlere başlayabiliriz. EaseUS Data Recovery programı kullanacak olan arkadaşlar video yu izleyebilirler. Diğer programlar için yorum kısmında bana sorabilir veya ilgili programın kullanımı hakkında Google da araştırma yapabilirsiniz.

Veri kurtarma işlemin de dikkat etmeniz gereken tek husus, kurtarma yapacağınız aygıt üzerine hiç birşey kurmayın, kopyalamayın.

hakkında Erdal Celebi

Hakkim da birseyler ogrenmek icin “Hakkimda” sayfasini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Yazi

lenovo-thinkpad-x1-carbon-5

Lenovo ThinkPad X1 Çarbon Özellikleri

CES 2017 Fuarı yaklaştıkça çıkacak ürün ve markalar da yavaş yavaş belli oldu, bunlardan birtanesi …

Onerileriniz bizim icin, Dusunceleriniz diger ziyaretciler icin onemlidir...

Watch Dragon ball super

%d blogcu bunu beğendi: